Salonul Auto de la Geneva: noul Alfa Romeo 159

Alfa Romeo este unul dintre puţinii producători de maşini, care chiar face o maşină cu inimă şi personalitate. A venit şi rândul modelului 159 pentru a fi îmbunătăţit de un mic facelift. Sincer să fiu trebuie să mă uit foarte atent ca să văd micile modficări şi neaparat cu o poză a modelui actual în faţă pentru a le compara.

Noul Alfa Romeo 159 este puţin mai agresiv şi mai ascuţit decât actualul model. practic toată maşina a devenit puţin mai sportivă şi mai confortabilă.

Motorizări: noul 159 va primi după cum era de aşteptat motoare Euro 5 atât diesel cât şi benzină. Alfa Romeo 159 va primi noile motoare de 1.75 HPTBi şi dieselul JTDM de 2.0 litri de 170 cp.

Aruncaţi un ochi pe poze să vedeţi dacă observaţi vreo modificare:

Related posts:

  1. Poze noul Alfa Romeo 159 Alfa Romeo va lansa luna viitoare la Salonul Auto...
  2. SUV Alfa Romeo Asa va arat noul SUV de la Alfa Romeo....
  3. Alfa Romeo confirma zvonurile Am mai povestit noi despre Alfa Romeo si dorinta...
  4. Singura masina urata de la Alfa Romeo: Alfa Romeo Bertone Multi spun ca e futurista, multi spun ca e...
  5. Alfa Romeo Brera Am vorbit despre noua direcţie a producătorului italian, spre...

  1. MooNy says:

    Cred ca intr-adevar e singura marca care face masinile sa fie pe drumul catre perfectiune.

  2. andrei says:

    daca ar incerca si perfectiunea la partea de fiabilitate ar fi cei mai tari :D

Leave a Reply

  • Visitors Online

  • Vanzari Auto Romania banner