Lewis Hamilton e bucuros

Lewis Hamilton e bucuros fiindcă a ieşit pe locul 2, de fapt nu de asta e bucuros ci fiindcă după spusele sale cursa din Turcia a fost cea mai bună cursă din cariera sa (nu că ar avea o carieră foarte lungă).

Cu toate că Hamilton a avut mici probleme la roata din faţă şi a fost nevoit să intre la boxe şi a treia oară, acesta a făcut o cursă bună ieşind pe locul 2 poziţionându-se pe locul 3 la clasamentul general. Acesta a declarat : “Nu contează în mod special dacă câştigi sau nu. Contează dacă ai condus 100% şi dacă ai scos tot ce se putea din maşină, eu cred că am făcut acest lucru”. Hamilton a fost extrem de mulţumit de reuşita sa şi spune că şi cei de la boxe s-au descurcat remarcabil, el simte că devine din ce în ce mai bun (puţin modest la faza asta).

Din păcate de la Grand Prix-ul din Turcia am rămas la faza cu câinele.